Fůze Arbolet.net – btcpenezenka.cz

Dnes tu máme dodatek k našemu článku o Arboletu. Ti z vás, kdo ho četli, vědí, že jsme zatím nenašli jediný důkaz podvodného jednání z jejich strany a přislíbili jsme se k němu vrátit/vracet, pokud bude proč.

Fanoušci Bitcoinu mezi vámi tuší nebo vědí, kdo nebo co je btcpenezenka.cz. Jednalo se prakticky o první český systém (funkční od roku 2014) na bázi Bitcoinové peněženky (pokud o tomto tématu nic nevíte, doporučujeme se alespoň základně vzdělat, kryptoměny a zvláště zmíněný Bitcoin zažívají velký rozmach a brzy to uvidíte tak jako tak kolem sebe), který čítal minimálně stovky klientů. O provedení však panovaly pochyby, ať už jde o dobu odezvy či poplatky. Nicméně nejednalo se o podvod, spíše o neprofesionální (někteří kritici používali i slovo diletantské) provedení.

A před několika dny právě Arbolet vstřebal v dojednaná fůzi členskou základnu btcpenezenky.cz, jak se můžeme dočíst na stránkách obou účastníků (nejednalo se tedy o násilné či podloudné přetahání, ale oboustranou domluvu). Mluvíme tu o stovkách účtů i s prostředky na nich a je to tak trochu další hřebíček do rakve tvrzení, že Arbolet je podvod. Jakkoliv totiž mohla být btcpenezenka nekvalitní, jednalo se o relativně funkční systém, který jeho členové využívali k reálným pohybům této kryptoměny. Od spojení už uběhlo několik dní a ačkoliv nějaké menší problémy (z větší části už vyřešené) tam při převodech byly, zatím se neobjevila jediná zmínka o tom, že by noví členové byli nespokojeni či jakkoliv omezeni ve svých aktivitách. Přitom právě od nich, lidí kteří prokazatelně přišli do systému zvenčí bez předchozího spojení, by se daly čekat relevantní reakce, kritiky a hodnocení. Vzhledem k ceně Bitcoinu v době převodu se muselo jednat finančně o stovky tisíc CZK, možná i miliony, přesto se neobjevila negativní reakce/recenze od bývalého člena předchozí služby.

Ještě to budeme pozorovat a trochu se znovu ponoříme do funkcí onoho systému. Zatím nám to prostě neustále tak nějak vrtá hlavou, takže v budoucnu čekejte na další příspěvek na toto téma.

Vaše redakce PS

spacer

Leave a reply